Cimbálová Muzika Růža

Poprvé jsme se sešli v roce 2000 za účelem spolupráce s foklórním souborem Spinek ze Vnorov, který do té doby fungoval pouze jako taneční a pěvecká složka bez muziky. A tak vznikla cimbálová muzika Spinek. Tato spolupráce trvala šest let. Mnohokrát se obsazení v cimbálce trochu změnilo, ale již po třech letech od vzniku jsme vytvořili stálou sestavu šestičlenné skupiny a od roku 2006 jsme začali vystupovat pod názvem „Cimbálová muzika Růža“.

Cimbálová Muzika Růža


Apple

V žánrové oblasti Apple osciluje mezi irskou hudbou, horalskou hudbou a akustickým folkrockem v nástrojovém obsazení blízkém bluegrassu s použitím i netypických nástrojů (pennywhistle, openback banjo, horalský dulcimer, akordeon). V týmu Apple se podle kritiky (Bg. Listy) snoubí vzájemně úcta k tradicím, invence, nadání a píle. Díky svému žánrovému rozsahu je Apple vítaným zpestřením monožánrových festivalů. Vyplňuje zvukovou mezeru mezi ostře žánrově zařaditelnými skupinami.

Apple


Krutá Bída

Krutá bída je amatérská punkrocková kapela z Plzně. Složení kapely: dva kytaráci, basák, bicák a falešnej harmonikář. Kromě jedné jsou všechny jejich písničky původní a jedna je zajímavější než druhá. Ta třetí je pak úplně nejzajímavější! U mikrofonu se poctivě střídají a při hraní se navzájem všichni doplňují tak, aby měl vždy alespoň jeden z nich čas napít se pořádně piva. Doba produkce cca 1 hod. Po produkci zpravidla pokračují besedami na různá závažná společenská témata.

Krutá Bída


ABBA STARS

ABBA STARS vystupuje od podzimu roku 2004. Skupinu tvoří profesionální hudebníci, které svedlo dohromady náhodné setkání při studiové práci, ale hlavně láska k písním švédské skupiny ABBA. Neuvěřitelná fyzická a hlasová podobnost členů skupiny s opravdovou skupinou ABBA rozhodla, že skupina nastudovala třicet písní této legendární čtveřice a celkovou image doplnila o čtyři sady přesných kopií kostýmů, ve kterých ABBA vystupovala. Také na pódiové ztvárnění je kladen velký důraz a tak si na své přijde každý fanoušek a milovník originálu. Koncert ABBA STARS je opravdovou a dokonalou kopií koncertu legendární čtveřice ABBA. Jako důkaz slouží i to, že skupina byla na základě nahrávek pozvána do rodiště skupiny ABBA – Švédska, na přehlídku ABBA revivalů a na oficiálních světových stránkách skupiny ABBA má v konkurenci třiceti revivalů z celého světa jedno z absolutně nejlepších hodnocení .

ABBA STARS


Švejk Band

Tato veselá partička nabízí písničky z hospůdek, kabaretů a šantánů přelomu XIX. a XX.století, "hašlerky", kuplety, staropražské i lidové písně, ba i songy z počátků českého trampingu. Účinkují ve stylových kostýmech v obsazení harmonika, housle, tuba, vozembouch a zpěv, v rozšířené verzi též s flétnistkou či zpívající tanečnicí - slečnou Hančí. Absolvovali úspěšná turné po USA, Japonsku, Mexiku, Itálii a Maďarsku. Velmi často působí v Německu. V nabídce mají též komponovaný pořad "Sedm sarajevských kulí" spojený s vystoupením zvlášt milých hostů - "švejkologa" doc. Radko Pytlíka a vnuků slavných dědů - Josefa Lady ml. a Richarda Haška. Součástí programu je též soutěž - Švejkova štafeta

Švejk Band


André Sáh a SAMBAIANDO

je krásnou ukázkou brazilské hudební kultury. Kombinuje tradiční směry s moderními; bubny a percuse, španělskou kytaru a saxofon s elektrickou basovou kytarou. V repertoáru Andre Sah a jeho přátel jsou zastoupeny různé brazilské rytmy: od samby, baiao, xaxado, bossa až po maracatu, příležitostně také reprodukují hudbu Chico Buarque, Baden Powell, Tom Jobim, Luiz Gonzaga...

André Sáh a SAMBAIANDO


SANTY y su marabú (Son de Cuba)

SANTY y su marabú (Son de Cuba) je složením profesionálních muzikantů - většinou z Kuby - kteří dodávají tvorbě souboru osobitost a neopakovatelnost, jejich společným jmenovatelem je cit pro rytmus a tanec, schopnost bavit se maximálně uvolněně a s prožitkem. SANTY y su marabú (Son de Cuba) vás zaručeně strhne svým temperamentem, spolehlivě vás roztančí nebo se můžete do jejich hudby jen zaposlouchat a nechat se vtáhnout do atmosféry slunného Karibiku.

SANTY y su marabú (Son de Cuba)


Red Ford

vedlejší projekt členů a ex člena Newman. V nástrojovém obsazení 2 basy, bicí, zpěv (Marek bicí + Pepík basa, zpěv + Saša basa, zpěv) berou Red Ford za povinnost nazývat styl, který hrají za two bass core, ale nezapomínají jej hrát s dávkou punkové přímočarosti. Vznik kapely resp. tohoto projektu se datuje k prosinci roku 2006. Red Ford v současnosti mají na kontě několik koncertů a od 03.10.2007 také cd s názvem TOBASCO (new tone 03) nahrané ve studiu Accent by Pavel Czengery. No matter what style you like get tobasco music!!!!!

Red Ford


Pangea - Beatles Revival

PANGEA - The Beatles Revival Band patří díky svým dlouholetým zkušenostem a profesionálnímu přístupu ke špičce české revivalové scény. Každým rokem odehraje Pangea mnoho vystoupení na revivalových festivalech, oldies akcích a plesech, v rockových klubech a kulturních střediscích po celé Evropě. Jsou žádanými hosty na různých městských a pivních slavnostech, vinobraních a open-air akcích. Jejich vystoupení bývají vítaným zpestřením firemních párty a prezentačních akcí. Kromě stovek úspěšných koncertů má skupina na svém kontě také několik televizních a rozhlasových vystoupení. Pangea se na osobní pozvání Horsta Faschera (manažera a promotéra Beatles z dob jejich hamburské éry) zúčastnila v létě 2004 prestižního mezinárodního festivalu revivalových kapel BEATLES CONVENTION v Hamburku.

Pangea - Beatles Revival


Darina Rolincová - Revival

Darinka Rolincová byla pro Olivii idolem už od dětství a s jejími písněmi vyhrávala veškeré pěvecké soutěže. Interpretace písní D. Rolincové je v jejím podání téměř identická a k nerozeznání od originálu. Pokud posluchači slyší pouze nahrávku, tak včetně celebrit nevěří, že to není originál! Po natočení písně Zvonky štěstí, v taneční verzi s Kamilem Emanuelem Gottem, vznikl nápad vytvořit celý pořad "Darinka Rolincová REVIVAL", který prezentuje téměř zapomenuté písně Darinky z dob jejího dětství a zrání. Písně mají nový kabát a aranžmá. Bylo překvapením, jak úspěšně jsou tyto písně přijímány publikem rozdílného věku.

Darina Rolincová - Revival


Stránka: 1 2 3 4 5