Kultura

Když se party zvrhne a její účastníci začnou postupně jeden po druhém odhazovat zábrany, bývá to jedině k dobru věci a je to známkou toho, že se party daří. Většinou platí, že čím více zábran padne, tím je akce vydařenější. K dodržení jisté úrovně kultury pak úplně postačí zařadit do programu takzvanou kulturní vložku. S tím Vám Party-Point dokáže pomoc.

basa
pridat umelce


Cimbálová Muzika Růža

Poprvé jsme se sešli v roce 2000 za účelem spolupráce s foklórním souborem Spinek ze Vnorov, který do té doby fungoval pouze jako taneční a pěvecká složka bez muziky. A tak vznikla cimbálová muzika Spinek. Tato spolupráce trvala šest let. Mnohokrát se obsazení v cimbálce trochu změnilo, ale již po třech letech od vzniku jsme vytvořili stálou sestavu šestičlenné skupiny a od roku 2006 jsme začali vystupovat pod názvem „Cimbálová muzika Růža“.

Cimbálová Muzika Růža


Švejk Band

Tato veselá partička nabízí písničky z hospůdek, kabaretů a šantánů přelomu XIX. a XX.století, "hašlerky", kuplety, staropražské i lidové písně, ba i songy z počátků českého trampingu. Účinkují ve stylových kostýmech v obsazení harmonika, housle, tuba, vozembouch a zpěv, v rozšířené verzi též s flétnistkou či zpívající tanečnicí - slečnou Hančí. Absolvovali úspěšná turné po USA, Japonsku, Mexiku, Itálii a Maďarsku. Velmi často působí v Německu. V nabídce mají též komponovaný pořad "Sedm sarajevských kulí" spojený s vystoupením zvlášt milých hostů - "švejkologa" doc. Radko Pytlíka a vnuků slavných dědů - Josefa Lady ml. a Richarda Haška. Součástí programu je též soutěž - Švejkova štafeta

Švejk Band


André Sáh a SAMBAIANDO

je krásnou ukázkou brazilské hudební kultury. Kombinuje tradiční směry s moderními; bubny a percuse, španělskou kytaru a saxofon s elektrickou basovou kytarou. V repertoáru Andre Sah a jeho přátel jsou zastoupeny různé brazilské rytmy: od samby, baiao, xaxado, bossa až po maracatu, příležitostně také reprodukují hudbu Chico Buarque, Baden Powell, Tom Jobim, Luiz Gonzaga...

André Sáh a SAMBAIANDO


SANTY y su marabú (Son de Cuba)

SANTY y su marabú (Son de Cuba) je složením profesionálních muzikantů - většinou z Kuby - kteří dodávají tvorbě souboru osobitost a neopakovatelnost, jejich společným jmenovatelem je cit pro rytmus a tanec, schopnost bavit se maximálně uvolněně a s prožitkem. SANTY y su marabú (Son de Cuba) vás zaručeně strhne svým temperamentem, spolehlivě vás roztančí nebo se můžete do jejich hudby jen zaposlouchat a nechat se vtáhnout do atmosféry slunného Karibiku.

SANTY y su marabú (Son de Cuba)


RITMO LATINO

tvorba kapely se orientuje zejména na latinsko-americkou a kubánskou hudbu, jak v tradičním provedení, tak s příměsí jazzu, funku a další žánry. V repertoáru jsou skladby jak převzaté (např. Buena Vista Social Club, Cesaria Evora, Gipsy Kings, Ricky Martin), tak skladby vlastní. Koncertní vystoupení se nesou v duchu dobré nálady, tance a zpěvu, latino temperamentu, to vše podtrženo energickým muzikantstvím všech členů souboru. Vzniká tak originální celek, který zaručeně nenechá posluchače chladnými.

RITMO LATINO


CARIBE

je mezinárodní kapela zaměřená žánrově na hudbu Latinské Ameriky a Kuby, zejména na populární styly SALSA,CHA-CHA,BOLERO a SON. Hudební jádro skupiny tvoří vynikající zpěváci a bratři Ivar a Felix Aquirre původem z Bolívie, které doprovázejí profesionální hudebníci z Čech. Kapela působí koncertně od roku 2000 u nás i v zahraničí, v roce 2003 získala titul Salsakapela roku.

CARIBE


Atarés

frontmanem skupiny je Francisco Hernandéz (Havana – Kuba), zpěvák a kytarista, který vás strhne svým temperamentem a upřímným civilním projevem.V repertoáru skupiny najdete zejména kubánské tradicionály ( Buena Vista Social Club),taneční styly ( cha – cha,bolero,son) i jiné písně latinsko – amerického regionu ( bossa nova, andino, Cesaria Evora, Carlos Santana) či s názvuky flamenga (Gipsy Kings). Skupina se vydává i na cestu vlastní tvorby a sledováním aktuálních latinsko – amerických trendů (reggaeton).

Atarés


Věra Wajsarová - šanson

v roce 1982 zakládá se svým manželem a kytaristou Jiřím Koptíkem skupinu Minimum a vydává se na samostatnou dráhu. Ve svých písničkách klade velký důraz na text a obsahovou složku, velkou část jejího repertoáru tvoří zhudebněné básně. Toto období je zachyceno na albu "Země Delfinie" Na začátku devadesátých let přestává vystupovat a vrací se na scénu až v poslední době. Oldřich Wajsar začínal jako baskytarista v různých rockových skupinách. V roce 1974 přichází do skupiny Petra Nováka, kterou později také několik let vede. Zde se seznamuje se svou budoucí ženou Věrou, se kterou v roce 1982 zakládá skupinu Minimum. Je autorem hudby ke většině písniček Věry Wajsarové. Hrál i v jiných hudebních skupinách, např. Abraam, Abraxas, Combo FH, W-club aj. V devadesátých letech začíná pracovat jako zvukový mistr v nahrávacích studiích. Věra chce svými písničkami zaujmout posluchače konejšivým náhledem na svět a pohladit je po duši.

Věra Wajsarová - šanson


Cimbálová Muzika DK

Dovolujeme si Vám nabídnout vystoupení CIMBÁLOVÉ MUZIKY na kulturních a společenských akcích, slavnostech, soukromých oslavách, pro zahraniční klientelů, apod. Za 25 let své existence dosáhla Cimbálová Muzika DK takové úrovně, že si ji zvou přední české celebrity na spoluúčinkování v jejich programech (Dagmar Pecková, Luděk Vele), ale i ke zpestření prestižních akcí (prezentace českého sklářství v Jižní Korei, setkání krajanů ve Španělsku, Německu, Polsku, Norsku ad.). Cimbálová Muzika DK může zahrát i na Vaší akci.

Cimbálová Muzika DK


Cimbálová muzika Josefa Marečka

Nabízíme program hudby a zpěvu, která dokáže zpříjemnit kulturní a společenská setkání, firemní i soukromé oslavy, svatby, recepce, plesy.

Cimbálová muzika Josefa Marečka


Stránka: 1 2

obrazek